Hravý svět Kinder vajíčka

Lydie Holinková sbírá hračky z Kinder vajíček již třicet pět roků. Poprvé se s nimi setkala ve svých 4 letech, když dostala od tety z Německa první trojí balení čokoládových vajíček s překvapením. Od té doby se datuje její sběratelská vášeň, byť Kinder vajíčka se v tehdejším Československu sháněla těžce - jedině v tuzexových prodejnách nebo od příbuzných ze zahraničí. Její sbírka tak rostla velmi pomalu, ovšem po sametové revoluci se Kinder vajíčka dostala i na pulty běžných obchodů.

První sada figurek u nás vyšla v roce 1992, byli to hrošíci Happy Hippo. V devadesátých letech byly figurky ještě stále ručně malované, hračky propracované, nápadité, funkční. Lydie Holinková má v současnosti ve své sbírce jedenáct tisíc figurek a hraček. Krom toho sbírá také veškerý reklamní materiál, obaly a Maxi Kinder Hračky. Výstava představuje sice jen zlomek autorčiny sbírky, zato však přináší nejzajímavější a výtvarně nejhodnotnější figurky, které leckterého návštěvníka zavedou prostřednictvím nostalgických vzpomínek zpět do dětství.